Faktura końcowa do faktury zaliczkowej
Fakturę końcową do faktury zaliczkowej można wystawić na dwa sposoby:

Sposób 1
Należy przejść do formularza wystawiania faktury końcowej - https://www.fakturowo.pl/wystaw/faktura-koncowa - następnie należy wypełnić formularz nowego dokumentu oraz należy w polu - Powiązane faktury zaliczkowe - wybrać z listy fakturę zaliczkową do której wystawiana jest faktura końcowa.

Sposób 2 (prostszy sposób)
Należy przejść do zakładki - Faktury > Wszystkie - następnie należy na liście dokumentów odszukać fakturę zaliczkową na podstawie której chcemy wystawić fakturę końcową. Po odszukaniu dokumentu należy kliknąć ikonę zębatki znajdującą się na liście z lewej strony przy fakturze zaliczkowej (prosimy zerknąć na poniższy zrzut ekranu przedstawiający tą czynność). Następnie z rozwijanej listy, która się pojawi należy wybrać opcję - Nowy dokument. W okienku, które się pojawi należy wybrać rodzaj dokumentu czyli - fakturę końcową - należy również zaznaczyć opcję - Umieść numer dokumentu w polu "Powiązane dokumenty". Po zatwierdzeniu, pojawi się wstępnie wypełniony formularz nowego dokumentu. W wygenerowanym formularzu pozostaje jedynie wprowadzić stosowne zmiany.

UWAGA!
Należy pamiętać, że podczas przeliczania powiązanych faktur pobierana jest cała wartość danej faktury, a nie wartość kwoty zapłaconej widniejącej na tej fakturze.
Faktura końcowa zaliczkowa