Cena brutto artykułu
Witam,
Mam problem z zaokrągleniem VAT w związku z tym mam pytanie czy jest możliwe wystawianie dokumentów sprzedaży wg cen brutto ?
CZy jest możliwe automatyczne przenoszenie danych z faktury pro forma na fakturę VAT ?
Pozdrawiam,
Wojciech
Odpowiedzi (6)


Wojciech

Witam,
Problem z cenami polega na tym, że Wasz program przy sprzedaży przyjmuje tylko ceny netto produktów a co za tym idzie np 7 x 3,38 / brutto/ = 23,66 różnie się wartością końcową brutto jeśli program liczy od ceny netto produktu 7 x 2,75 x 1,23 = 23,68 tak wynika z zaokrągleń ale przy wystawianiu paragonów jest kłopot bo trzeba ręcznie poprawiać kwoty wartości brutto żeby klient otrzymał paragon z kwotą jaka zapłacił.
Na Allegro ceny produktów podawane są w wartości brutto a co za tym idzie klient płaci wg iloczynu liczonego od ceny brutto, przy większych paragonach jest to spore utrudnienie,
Pozdrawiam,
Wojciech


Fakturowo.pl

Dziękujemy za informacje - w najbliższym czasie rozwiążemy ten problem - wprowadzimy możliwość wyboru sposobu wyliczania wartości na dokumencie.

P.S.
Planujemy również integrację konta w naszym serwisie z kontem Allegro.pl.


Wojciech

Witam,
No to super, kłopot zniknie i sądzę, że jeszcze więcej osób przekona się do Fakturowa,
Pozdrawiam,
Wojciech


Użytkownik

Dzień Dobry

Chciałbym zapytać się czy problem został rozwiązany, jeśli tak to w jaki sposób można wybrać sposób rozliczania wartości na dokumencie? (od ceny brutto produktu zamiast netto)

Piszę, ponieważ zauważyłem że po dodaniu produktu do bazy z jego ceną brutto wygląda to ok, ale po dodaniu produktu z bazy do dokumentu wartość brutto jest wyliczana domyślnie na podstawie pola ceny netto, a żeby użyło ceny brutto trzeba jeszcze raz ją wpisać w dokumencie (nawet taką samą), Czy jest opcja zmiany tego domyślnego zachowania?

Pozdrawiam


Fakturowo.pl

Dodaliśmy funkcję umożliwiającą zmianę domyślnego sposobu liczenia kwot w poszczególnych pozycjach faktury, a także zmianę domyślnego sposobu liczenia łącznej wartości dokumentu. Zmianę domyślnego sposobu liczenia można dokonać w dwóch miejscach:

Więcej informacji na stronie:
https://www.fakturowo.pl/pomoc/zmiana-sposobu-liczenia