Nowa struktura pliku JPK_FA(4)
Udostępniliśmy nową strukturę dotyczącą Jednolitego Pliku Kontrolnego dla faktur VAT - JPK_FA(4) - nowa struktura obowiązuje od 1 kwietnia 2022 roku. Wprowadzenie nowej struktury JPK_FA wynika z konieczności dostosowania jej do aktualnego stanu prawnego.

Pliku JPK_FA w nowej wersji 4 jest już dostępny dla wszystkich użytkowników serwisu Fakturowo.pl, użytkownicy mogą pobrać plik w wersji 4 oraz w starszych wersjach 1, 2 oraz 3 (przypominamy, że wszystkie pliki JPK generuje i pobiera się na stronie - Raporty).

Opis struktury oraz ogólne informacje o nowym pliku JPK_FA w wersji 4 można pobrać w formie pliku PDF z naszego serwera:
Dane o zamówieniach w nowej strukturze JPK_FA(4)
Przypominamy, że nowa struktura zawiera dane o zamówieniach, w tym ich wartościach całkowitych oraz przedmiocie (ilość/zakres, cena jednostkowa i wartość), do których zostały wystawione faktury zaliczkowe ujęte w danej strukturze JPK_FA. Aby dane o wystawionych zamówieniach były poprawnie ujmowane w pliku JPK należy wystawić dokument - Zamówienie (od klienta) - https://www.fakturowo.pl/wystaw/zamowienie-od-klienta - a następnie należy wystawić fakturę zaliczkową do tego zamówienia - https://www.fakturowo.pl/wystaw/faktura-zaliczkowa - podczas wystawiania faktury zaliczkowej należy w polu - Powiązane dokumenty - wskazać wystawione wcześniej - Zamówienie (od klienta).