Próba wyłudzenia danych logowania (14-08-2019)
W dniu 14-08-2019 otrzymaliśmy informację, że pod adresem https://www.fakturowo.CF została utworzona fałszywa kopia naszej strony, która nie jest w żaden sposób powiązana z naszą firmą. Na tej stronie znajduje się formularz logowania gdzie można wprowadzić dane logowania. Później następuje przekierowanie na prawidłową stronę logowania do naszego serwisu Fakturowo.pl.

Strona fakturowo.CF jest próbą wykradzenia danych logowania do naszego serwisu. Tego typu działania mające na celu wyłudzenie danych logowania poprzez fałszywą stronę nazywa się to phishingiem.

Po otrzymaniu informacji o w/w stronie podjęliśmy działania, dążące do zablokowania tej strony, wysłaliśmy informację o phishingu i prośbę o zablokowanie strony w kilka miejsc:
  • Do dostawcy domeny fakturowo.CF,
  • Do dostawcy certyfikatu SSL domeny fakturowo.CF,
  • Do CERT/NASK,
  • Do Google Safebrowsing.
Poinformowaliśmy naszych użytkowników za pomocą notyfikacji systemowej o zaistniałej sytuacji oraz dodaliśmy informację o zasadach bezpieczeństwa na stronie logowania do naszego systemu.

Aktualizacja z godziny 14:20 (14-08-2019):
Otrzymaliśmy informację od kilku osób, że na ich skrzynkach mailowych pojawiły się wiadomości z informacją o aktualizacji konta w Fakturowo.pl. Link, który znajdował się w wiadomości prowadził na fałszywą stronę fakturowo.CF.

Aktualizacja z godziny 21:20 (14-08-2019):
Strona fakturowo.CF jest niedostępna - dzięki dokonanym zgłoszeniom strona została wyłączona.
Jak bezpiecznie korzystać z naszego serwisu:
  • NAJWAŻNIEJSZA SPRAWA - przed zalogowaniem się, sprawdź czy adres strony logowania w przeglądarce zaczyna się od https://www.fakturowo.pl (końcówka naszej strony to .pl);
  • Sprawdź, czy w oknie przeglądarki przed adresem strony pojawił się znak kłódki - to oznacza, że połączenie jest szyfrowane, czyli wszystkie dane przesyłane pomiędzy Twoją przeglądarką, a naszym serwerem są zaszyfrowane;
  • Uważnie czytaj pojawiające się w przeglądarce komunikaty o alertach bezpieczeństwa;
  • Jeśli uzupełniłeś formularz logowania, rejestracji lub zmiany hasła na fakturowo.CF jak najszybciej zmień login i hasło w https://www.fakturowo.PL - hasło można zmienić na stronie - Ustawienia > Konto (informacje o tym jak utworzyć bezpieczne hasło można znaleźć na naszym blogu) oraz sprawdź czy ważne dane (np. Twoje numery kont bankowych) nie uległy zmianie na twoim koncie;
  • Jeśli uzupełniłeś formularz na fakturowo.CF, zaskoczyło Cię coś w widoku strony fakturowo.PL lub miałeś do czynienia z nietypowym jej działaniem, skontaktuj się z nami poprzez nasz formularz kontaktowy;
Podziękowania dla Fakturownia.pl
Pragniemy gorąco podziękować serwisowi Fakturownia.pl, który jako pierwszy poinformował nas o całym zdarzeniu oraz pomógł nam w zgłosić sprawę do odpowiednich organów. Pomoc okazana nam przez serwis Fakturownia.pl jest przykładem na to jak można postępować fair play w biznesie!