Stowarzyszenia i KSeF

Dzień dobry,
proszę o informację czy w przypadku Stowarzyszenia - mam już uzyskany dostęp z US w ramach złożonego wniosku ZAW-FA bedzie można w ramach KSeF wystawiać faktury i wysyłać je do KSeF oraz pobierać z KSeF wystawione dla stowarzyszenia, czy istnieje taka możliwość by w ramach KSeF wysyłać do ksef tylko faktury na przedsiębiorstwa a wystawiać tez i nie wysyłać na osoby fizyczne, czy to będzie jeden rejestr czy tez będą dwa osobne rejestry, czy autoryzacja o KSef spowoduje zamianę opłaty abonamentowej. Prosze o informacje
Odpowiedzi (1)

Fakturowo.pl

Dzień dobry,

już wyjaśniamy krok po kroku, jak wygląda sytuacja w przypadku stowarzyszenia i KSeF.

Jeżeli stowarzyszenie uzyskało dostęp do KSeF na podstawie złożonego wniosku ZAW-FA, to oznacza to, że od strony formalnej ma Państwo możliwość korzystania z KSeF. W praktyce w naszym serwisie będzie można zarówno wystawiać faktury sprzedaży i wysyłać je do KSeF, jak i pobierać z KSeF faktury wystawione na dane stowarzyszenie.

Aby upewnić się, że uprawnienia nadane w ramach ZAW-FA są poprawne i aktywne, najlepiej wykonać autoryzację do KSeF w środowisku DEMO:
http://www.fakturowo.pl/ksef/autoryzacja

Jeżeli chodzi o rozróżnienie odbiorców to zgodnie z informacjami opisanymi tutaj:
https://www.fakturowo.pl/pomoc/faktury-bez-nip-w-ksef

do KSeF można nie wysyłać faktur wystawianych na osoby fizyczne bez NIP.

Korzystanie z KSeF w naszym serwisie jest dokładnie opisane w naszym dziale pomocy - https://www.fakturowo.pl/pomoc/korzystanie-z-ksef

Pozdrawiamy
Zespół Fakturowo.pl