Jak wygenerować plik JPK?
Nasz serwis umożliwia generowania następujących plików JPK: JPK V7M,  JPK V7K,  JPK VAT, JPK FA, JPK MAG, JPK PKPIR oraz JPK EWP.

UWAGA! Przypominamy, że od październik 2020 r. plik JPK_VAT należy wysłać łącznie z deklaracją na wzorze JPK_V7M (rozliczenie miesięczne) lub JPK_V7K (rozliczenie kwartalne). 

Aby wygenerować w naszym serwisie plik JPK należy wejść na stronę - Raporty - następnie z listy raportów wybrać odpowiedni rodzaj pliku JPK, wybrać zakres dat oraz wpisać numer NIP, następnie należy kliknąć przycisk - Generuj raport - po wygenerowaniu raportu, możliwe jest pobraniu pliku JPK w formacie XML.

Wszystkie pliki JPK generowane przez nasz system przechodzą walidację najnowszej oficjalnej aplikacji Ministerstwa Finansów do wysyłania plików JPK, o ile faktury mają prawidłowo uzupełnione dane.

Wygenerowane raporty księgowe są poglądowe i przedstawiają informacje finansowe na podstawie danych wprowadzonych do systemu przez użytkowników. Z uwagi na to, że bazują one na danych wprowadzonych przez użytkowników, nie możemy zagwarantować ich poprawności. Zalecamy comiesięczny eksport danych do Państwa biura rachunkowego, które w razie potrzeby może nanieść niezbędne korekty.
plik jpk
Komentarze (4)

Użytkownik

A jak można wygenerować to jpk vat by nie szło do ministerstwa tylko by można to było przesłać do biura rachunkowego?


Fakturowo.pl

Pliki JPK generowane w naszym programie nie są nigdzie wysyłane - pliki musi wysyłać samodzielnie użytkownik.

Plik JPK można wysłać do Ministerstwa Finansów przy użyciu bezpłatnej aplikacji Klient JPK_WEB - aplikacja Klient JPK_WEB dostępna jest na stronie Portalu Podatkowego Ministerstwa Finansów pod adresem URL - https://e-mikrofirma.mf.gov.pl/jpk-client - aplikacja Klient JPK_WEB umożliwia walidację, szyfrowanie, podpisywanie i przesyłanie plików JPK do Ministerstwa Finansów.


OST

W jaki sposób wygenerować plik JPK i zapisać na swoim komputerze w formacie xml?


OST

Już znalazłam, wystarczy w rodzaju raportu wybrać JPK.