Faktura końcowa
W przypadku zaznaczenia opcji "powiązane faktury zaliczkowe" faktura drukuje się prawidłowo z ceną netto i wartością vat a także z wartoscia netto i vat z faktury zaliczkowej.W przypadku samodzielnego wpisania kwoty zaliczek wartości netto i vat zaliczki nie drukują sie co powoduje w/g księgowych (sprawdzałem u wielu) naliczenie całego vaty z faktury końcowej.Poproszę o poprawki ew. wyjaśnienie
Odpowiedzi (3)

Fakturowo.pl

Wartość brutto faktury końcowej podlega zmianom tylko i wyłącznie poprzez wystawienie powiązanych faktur zaliczkowych do danej faktury końcowej.

Aby odliczyć wartość powiązanych faktur zaliczkowych należy wskazać numery tych faktur w polu - Powiązane faktury zaliczkowe - a następnie zaznaczyć opcję pierwszą.

Po zaznaczeniu drugiej opcji wpisane numery dokumentów będą widoczne na wygenerowanym dokumencie, ale nie zostaną opisane oraz przeliczone, wartość faktury końcowej nie zostanie pomniejszona o wartość wpisanych dokumentów (wpisane numery dokumentów nie muszą istnieć na Twoim koncie).

Każdy inny sposób korygowania wartości brutto faktury końcowej (czyli nie poprzez faktury zaliczkowe) jest nieprawidłowy i powodowałby błędy podczas generowania raportów sprzedaży i rozliczania podatku VAT według różnych stawek (np. dla raportów PKPiR lub JPK).


Mezon

to wiem ale jak odliczyć tylko część faktury zaliczkowej???


Fakturowo.pl

W naszym serwisie nie ma możliwości odliczenia od wartości faktury końcowej części faktury zaliczkowej - z naszych informacji wynika, że żaden serwis dostępny online w polskim internecie nie posiada takiej funkcji.