Oferta dla biur rachunkowych
Oferta dla biur rachunkowych
Dzisiejsze czasy to bez wątpienia era nowoczesnych technologii i Internetu, a korzystanie z dokumentów online staje się normą. Każde biuro rachunkowe powinno rozważyć wprowadzenie tej opcji do swojej oferty.

Pod względem prawnym e-faktury są w pełni wartościowym dokumentem księgowym. To rozwiązanie, które wiąże się z wieloma profitami. W porównaniu do tradycyjnych, papierowych dokumentów, e-dokumenty mają wiele zalet. Można wystawiać je za pomocą specjalnego oprogramowania lub prościej – korzystając z internetowego portalu, np. Fakturowo.pl.

Serwisy internetowe do wystawiania dokumentów online mają te przewagę nad programami, że nie musimy nic instalować na swoim komputerze. Działają one w oparciu o przeglądarkę internetową i wszystko odbywa się online. Do obsługi księgowości potrzebujemy więc, jedynie dostępu do sieci oraz komputera lub tabletu. Dzięki temu, my oraz nasi Klienci mamy dostęp do dokumentów 24/h na dobę, z każdego miejsca na Ziemi. W dodatku portale typu Fakturowo.pl są bezpłatne, w przeciwieństwie do często dość drogich oprogramowań księgowych.

Możliwość wystawiania wielu rożnych dokumentów

W serwisach typu Fakturowo.pl możemy wystawiać nie tylko e-faktury, a także wiele innych dokumentów. Portal umożliwia wygenerowanie aż 39 rodzajów dokumentów księgowych w 13 wersjach językowych i w 36 walutach. Obsługiwanie zagranicznych klientów czy też obcojęzycznych kontrahentów naszych klientów, nie będzie zatem stanowiło już problemu. W kilka chwil możemy wystawić faktury proforma, korygujące, wewnętrzne czy zaliczkowe, a wszystko to za pomocą przejrzystych, czytelnych szablonów.

Automatyczne obliczenia i generowanie danych
Wielkim plusem portali do wystawiania dokumentów księgowych online jest fakt, że program automatycznie dokonuje za nas wszelkich obliczeń. Nie ma więc mowy o pomyłce. Cały proces przebiega szybko i prosto. Dosłownie w chwilę możemy wystawić nawet najbardziej skomplikowany dokument. Na portalu Fakturowo.pl twórcy wdrożyli nawet specjalne rozwiązanie API, dzięki któremu faktury są automatycznie wypełnianie danymi przesłanymi metodą GET. To likwiduje także ryzyko popełnienia błędu w informacjach zawartych na fakturze, takich jak NIP czy dokładna nazwa firmy.

Możliwość łatwego i sprawnego zarządzania dokumentacją
Przy pomocy serwisów do wystawiania e-faktur, niezwykle proste jest także zarządzanie całą, nawet najbardziej obszerną, dokumentacją. Poszczególnym dokumentom możemy przypisywać konkretne statusy, takie jak zapłacona lub niezapłacona faktura. Dokumenty, produkty i klientów możemy także z łatwością dodawać, usuwać i edytować. Nowe e-faktury można generować na podstawie tych już zapisanych - np. stworzyć fakturę właściwą na podstawie faktury proforma. A gotowy e-dokument możemy od razu przesłać na skrzynkę mailową klienta, dzięki czemu nie musi on fatygować się do naszego biura księgowego. Znikają zatem także koszty związane z kurierem czy pocztą. Wysyłka odbywa się błyskawicznie i ekonomicznie, a mniejsze koszty umożliwiają oferowanie klientom biura atrakcyjnych cen za usługi.

Bezpieczeństwo przechowywania e-dokumentów
Nie obawiajmy się, że dokumenty przechowywane w chmurze nie będą w pełni bezpieczne. Twórcy specjalistycznych serwisów oferujących wystawianie e-dokumentów, dbają o ich bezpieczeństwo. Fakturowo.pl korzysta ze specjalistycznych systemów bezpieczeństwa nowej generacji, takich jakie stosuje się w bankowości elektronicznej. Wszelkie dane szyfrowanie są protokołem SSL, systematycznie także tworzone są kopie zapasowe wszystkich dokumentów, również dane użytkowników portalu są przechowywane w zaszyfrowanej formie. Ponadto sam serwis monitorowany jest 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Możliwość nadawania uprawnień

W serwisie Fakturowo.pl istnieje możliwość nadawania ograniczonego dostępu do konta innym użytkownikom (uprawnienia do wykonywania określonych czynności oraz określenie godzin logowania). Przykładowo właściciel firmy może uprawnić swoje biuro rachunkowe do pobierania dokumentów, zastrzegając jednak brak możliwości zapisywania, usuwania lub edycji treści. Dzięki tej funkcji, księgowi mają na bieżąco wgląd do dokumentacji swojego klienta.

Reklama biur rachunkowych
Wprowadzenie do oferty opcji prowadzenia dokumentacji online z pewnością pozytywnie wpływa na wizerunek biura księgowego – w oczach klientów staje się ono nowoczesną firmą, idącą z duchem czasu, wykorzystującą innowacyjne rozwiązania i dbającą o środowisko. W dziale Biura rachunkowe, znajdującym się na portalu Fakturowo.pl, właściciele biur księgowych mogą stworzyć bezpłatną wizytówkę swojej firmy i w ten sposób reklamować swoje usługi. Dedykowana oferta promocji biur rachunkowych dostępna jest na portalu w zakładce Reklama biur rachunkowych. Warto skorzystać z tej propozycji.